BOENDEINFORMATION DECEMBER 2018

Skrivet av admin

Ämne: Allmänt

Styrelsen planerar att upprätta en mailkontaktlista över våra medlemmar, detta skulle underlätta oerhört mycket för oss om vi skulle behöva komma i kontakt med dig fort om något akut har inträffat såsom t.ex brand, inbrott vattenläcka etc……i dagsläget saknas kontaktuppgifter till många av våra medlemmar dessutom har många hemliga telefonnummer som inte gör saken lättare, Vi kommer att gå ut med mera info hur vi skall hantera insamlingen av dessa uppgifter.

Bredbands avtalet vi har med Telia löper ut i september 2019, vi håller på att se över detta samt ta in offerter även från andra leverantörer.

En än gång… ta en extra koll på ditt batteri i brandvarnaren nu när Julen strax står inför dörren, billigare livförsäkring finns inte.

 

Trevlig andra advent

och

En God Jul & Ett Gott Nytt År

 

önskar styrelsen i Brf Kamkoftan

Comments are closed.