Boendeinformation december 2019

Skrivet av admin

Ämne: Allmänt

Vår gemensamma tvättstuga: Vi ber er respektera tvättiderna bättre och hänga tillbaka nyckel efter avslutat tvättpass, så att nästa person som har bokat tvättid kan påbörja att tvätta, det händer för ofta att styrelsen blir kontaktad när inte nyckeln finns på plats.

 

Återvinningsrummet: Det händer för ofta att stora skrymmande kartonger bara dumpas i de gröna kärlen vi ber er att försöka att platta till och vika ihop så gott du kan innan  kartongen lämnas i kärlet, på så sätt får flera kartonger plats annars är det lätt att kärlet blir fullt och svämmas över kartonger och vi måste beställa extra tömningar vilket resulterar i extra onödiga utgifter för föreningen som alla blir drabbade av i slutändan.

 

Budgetmöte: Vi vill påminna om att tisdagen den 21 januari kl 19:00 kommer styrelsen att hålla ett informationsmöte om föreningens budget för alla våra medlemmar i Vårfrukyrkan Eva-salen Fruängens kyrkogata 9-11 

 

styrelsemöte nr 1  är den 9 januari -20

 

En God Jul & Ett Gott Nytt År!

Önskar styrelsen i Brf Kamkoftan

 

Comments are closed.