Boendeinformation februari 2021

Skrivet av admin

Ämne: Allmänt

* Föreningens ekonomi: i början av förra året höll styrelsen ett informationsmöte för våra medlemmar om vilka utgifter och renoveringar som är planerade framöver, nu under rådande omständigheter är det inte möjligt att kalla samman till ett sådant möte i år, är du intresserad av hur föreningens ekonomi ser ut och vad som är på gång, skicka då ett mail till styrelsen kamkoftan@gmail.com  så skickar vi informationen via en länk till dig, Du som inte har tillgång till en dator kan lämna en lapp med ditt namn och telefonnummer i den gröna brevlådan i tvättstugan, så kontaktar vi Dig.

 

* ILOQS5  vårt nya moderna låssystem: Det har inkommit förfrågan från en boende om det finns medlemmar som skulle vilja byta ut låset på sin lägenhetsdörr till ILOQS5 skicka då ett mail till styrelsen om du skulle vara intresserad av ett sådant lås byte, kostnaden får du stå för själv.

 

Gå försiktigt nu när det är halt.

 

Nästa styrelsemöte 9 mars

 

Comments are closed.